Ką daryti praradus duomenis? PDF Print
Duomenų atkūrimas, informacijos atstatymas Duomenų praradimas visada nemalonus dalykas, tad imkitės būtinų priemonių sėkmingam duomenų atstatymui

Praradot duomenis kompiuterio kietajame diske, iš karto nustokite dirbti, išjunkite kompiuterį ir kreipkitės į specialistus.

Praradot dokumentus nuoraukas, filmuotą medžiagą, kitą informaciją iš Flash atmintinės, atminties kortelės, pvz. Compact Flash (CF), Secure Digital (SD). MiniSD, MicroSD, Secure Digital High Capacity (SDHC), MultiMediaCard (MMC), xD ir kt., nesinaudokite jais, iš karto atjunkite nuo kompiuterio ar ištraukite iš fotoaparato, kameros, atidėkite ir kreipkitės į specialistus.

Jei kompiuteryje girdimas pasikartojantis vienodu dažniu „tiksėjimas“ arba silpnas „kalimas“, vadinasi Jūsų kietasis diskas labai arti gedimo ribos. Išjunkite kompiuterį ir kreipkitės į specialistus.

Kuo ilgiau delsite, tuo mažesnė duomenų atstatymo tikimybė.

Jei norite patys atsistatyti duomenis, galite bandyti, tik žinokite, kad duomenų atstatymas po Jūsų atliktų veiksmų gali būti daug sudėtingesnis ir kartai neįmanomas. Geriau apsispręskite, Jūs atstatinėsite, ar specialistai? Ir jei atstatinėsite duomenis pirmą kartą, prisiminkite liaudies išmintį, kad pirmas blynas dažnai būną prisvilęs.

Susisiekite dėl duomenų atstatymo... Bus atliktas saugus ir patikimas Jūsų duomenų atstatymas. Atstatytus duomenis įrašysime į DVD diskus arba kitą Jums patogią laikmeną. 

Nepamirškite, magnetines laikmenas (kietuosius diskus, Flash tipo atmintines) transportuojant būtina laikyti sausame, švariame įpakavime, toliau nuo prietaisų skleidžiančių elektromagnetinį lauką. Optines laikmenas taip pat įdėkite į plastmasinį dėklą skirtą kompaktiniams diskams.

Kietieji diskas turi savikontrolės sistemą Self-Monitoring, Analysis, and Reporting Technology (S.M.A.R.T). Išnaudokite ją, ir bent retkarčiais pasitikrinkite kai kuriuos parametrus - tai paprasta ir nieko nekainuoja! Perskaitykit apie S.M.A.R.T.